Jak vybrat ideální boty na jehlovém podpatku, které nám budou sloužit po dlouhá léta

Boty na jehlovém podpatku jsou nesporným atributem ženskosti a prvkem, který každá žena by měla mít ve své skříni. Abyste kupily ideální pár lodiček na jehlovém podpatku, musíte vědět čemu věnovat pozornost během jejich výběru. Napovídáme několik praktických tipů.

Výška podpatku

Toto je obvykle nejproblematičtější otázka, pokud jde o výběr vhodných bot na jehlovém podpatku. Příliš vysoký podpatek může narušit proporce našeho těla nebo způsobit, že náš krok bude nestabilní. Zatímco příliš nízký podpatek může způsobit, že nedosáhneme požadovaný efekt zeštíhlení siluety a přidání naší stylizaci elegance. Jak tedy vybrat vhodnou výšku podpatku?
Zaprvé je dobře pamatovat na zásadu týkající se naší výšky, která říká, že ženy, které mají maximálně 170 cm, si mohou vybírat libovolnou výšku podpatku. Zatímco ženy o výšce 165 cm a méně by si měly vybírat dámské lodičky na aspoň 9 cm jehlovém podpatku. V případě žen o výšce od 175 cm a víc, nejlépe budou vypadat boty na podpatku do pěti centimetrů.

3.szpilki
 
Další otázkou, kterou je třeba vzít v úvahu během výběru vhodné výšky jehlového podpatku, je oblečení. V případě formálních příležitostí je třeba si vybírat boty na podpatku maximálně 8 cm, který je velmi univerzální a bude ideálně harmonizovat s banketovou, večerní nebo svatební stylizací. Taková výška podpatku na jedné straně zeštíhluje siluetu, a na druhé umožní se cítit komfortně a stabilně.
V případě dlouhých kalhot nebo maxi sukní, můžeme si dovolit nízký podpatek. Nebude však vhodný pro úzké kalhoty, které zdůrazňují naši siluetu. K tomuto typu kalhot bychom měly nosit lodičky na vysokém jehlovém podpatku, aspoň 9 cm. Pokud však plánujeme nosit krátké šaty, sukně nebo šortky, ideálním výběrem budou boty s velmi vysokými jehlovými podpatky – tímto způsobem získáme nejlepší pro náš vzhled proporce.
 

Velikost

Výjimečně důležitým aspektem, který je třeba vzít v úvahu během nákupu bot na jehlovém podpatku, je jejich velikost.
Na rozdíl od jiného druhu bot, v případě, kterých si můžeme dovolit na trošku svobody uvnitř boty, v případě těchto bot chodidlo musí ideálně vyplňovat boty, protože jinak bota sklouzne z nohy. Zatímco příliš těsné boty na jehlovém podpatku budou působit diskomfort a budou příčinou vzniku bolestivých otisků. Často se doporučuje výběr bot na jehlovém podpatku o velikosti trošku menší než ta, kterou obvykle nosíme. Ale ne vždy je toto dobré řešení. Pokud si kupujeme boty v kamenném obchodu, dobře je před nákupem je obout a ujít několik metrů přirozeným způsobem. Pak si sami zjistíme, zda bota dobře sedí na noze. V případě nákupu v internetovém obchodu je úkol trošku obtížnější, zatímco dobrá zpráva je taková, že v případě objednání nevhodné velikosti vždy máme možnost vracení bot nebo výměny za jiné. 
 

Kvalita

Pokud nám závisí na tom, aby nám boty na jehlovém podpatku sloužily pod dlouhá léta, vyberme si produkt vyroben z vysoce kvalitního materiálu. V tomto případě nejlepší bude přírodní kůže, která se ideálně přizpůsobuje ke tvaru chodidla a je zároveň trvanlivá.
Výběr ideálního páru bot na jehlovém podpatku může být velkou výzvou, ale pomocí několika našich tipů bude snadnější a vhodnější.